Datencenter

IF Stockholm Open

Spielplan

1. Runde
Montag, 14.10.2019
15:35
Italien
Stefano Travaglia
S. Travaglia
2
7
4
6
USA
Reilly Opelka
R. Opelka
1
5
6
4
18:30
Großbritannien
Daniel Evans
D. Evans
2
6
1
6
Australien
Bernard Tomic
B. Tomic
1
4
6
3
20:40
Serbien
Janko Tipsarevic
J. Tipsarevic
2
6
6
Frankreich
Corentin Moutet
C. Moutet
0
2
4
Dienstag, 15.10.2019
12:00
Moldau
Radu Albot
R. Albot
1
6
4
1
Japan
Yoshihito Nishioka
Y. Nishioka
2
3
6
6
14:35
Spanien
Pablo Carreno Busta
P. Carreno Bu.
2
6
6
Australien
John Millman
J. Millman
0
4
3
14:40
Italien
Gianluca Mager
G. Mager
2
5
6
6
Spanien
Pablo Andujar
P. Andujar
1
7
1
1
16:25
USA
Sam Querrey
S. Querrey
2
7
6
Österreich
Dennis Novak
D. Novak
0
6
4
16:40
Kanada
Brayden Schnur
B. Schnur
1
2
6
1
Deutschland
Cedrik-Marcel Stebe
C.-M. Stebe
2
6
3
6
18:30
Schweden
Elias Ymer
E. Ymer
0
6
2
Japan
Yuichi Sugita
Y. Sugita
2
7
6
18:45
Deutschland
Oscar Otte
O. Otte
0
6
6
Australien
Alexei Popyrin
A. Popyrin
2
7
7
20:30
Serbien
Filip Krajinovic
F. Krajinovic
2
6
7
Norwegen
Casper Ruud
C. Ruud
0
3
5
Mittwoch, 16.10.2019
15:20
Schweden
Mikael Ymer
M. Ymer
2
7
6
Portugal
Joao Sousa
J. Sousa
0
5
4
Achtelfinale
Mittwoch, 16.10.2019
13:40
Japan
Yoshihito Nishioka
Y. Nishioka
2
7
6
USA
Taylor Fritz
T. Fritz
0
5
4
18:30
USA
Sam Querrey
S. Querrey
2
6
6
7
Bulgarien
Grigor Dimitrov
G. Dimitrov
1
7
3
6
21:05
Großbritannien
Daniel Evans
D. Evans
1
5
6
3
Serbien
Filip Krajinovic
F. Krajinovic
2
7
2
6
Donnerstag, 17.10.2019
12:00
Spanien
Pablo Carreno Busta
P. Carreno Bu.
2
6
7
Italien
Gianluca Mager
G. Mager
0
3
6
13:45
Japan
Yuichi Sugita
Y. Sugita
2
7
6
Italien
Stefano Travaglia
S. Travaglia
0
6
4
15:50
Italien
Fabio Fognini
F. Fognini
0
1
1
Serbien
Janko Tipsarevic
J. Tipsarevic
2
6
6
18:30
Kanada
Denis Shapovalov
D. Shapovalov
2
6
7
Australien
Alexei Popyrin
A. Popyrin
0
4
6
20:20
Schweden
Mikael Ymer
M. Ymer
0
0
6
Deutschland
Cedrik-Marcel Stebe
C.-M. Stebe
2
6
7
Viertelfinale
Freitag, 18.10.2019
14:00
Serbien
Filip Krajinovic
F. Krajinovic
2
6
6
Japan
Yoshihito Nishioka
Y. Nishioka
0
3
4
15:30
Spanien
Pablo Carreno Busta
P. Carreno Bu.
2
4
6
6
USA
Sam Querrey
S. Querrey
1
6
1
4
18:30
Kanada
Denis Shapovalov
D. Shapovalov
2
6
6
Deutschland
Cedrik-Marcel Stebe
C.-M. Stebe
0
0
3
19:40
Serbien
Janko Tipsarevic
J. Tipsarevic
1
2
6
6
Japan
Yuichi Sugita
Y. Sugita
2
6
4
7
Halbfinale
Samstag, 19.10.2019
15:00
Serbien
Filip Krajinovic
F. Krajinovic
2
4
6
6
Spanien
Pablo Carreno Busta
P. Carreno Bu.
1
6
3
3
16:20
Japan
Yuichi Sugita
Y. Sugita
0
5
2
Kanada
Denis Shapovalov
D. Shapovalov
2
7
6
Finale
Sonntag, 20.10.2019
15:00
Kanada
Denis Shapovalov
D. Shapovalov
2
6
6
Serbien
Filip Krajinovic
F. Krajinovic
0
4
4