Datencenter

Hall of Fame Tennis Championships

Spielplan

1. Runde
Montag, 15.07.2019
17:00
Australien
Bernard Tomic
B. Tomic
0
2
6
Belarus
Ilya Ivashka
I. Ivashka
2
6
7
19:25
Spanien
Marcel Granollers
M. Granollers
2
6
6
Indien
Prajnesh Gunneswaran
P. Gunneswaran
0
2
2
19:55
Kroatien
Ivo Karlovic
I. Karlovic
0
6
6
Argentinien
Guido Andreozzi
G. Andreozzi
2
7
7
20:30
Großbritannien
Alastair Gray
A. Gray
0
3
4
Polen
Kamil Majchrzak
K. Majchrzak
2
6
6
22:05
Usbekistan
Denis Istomin
D. Istomin
1
4
7
4
USA
Tennys Sandgren
T. Sandgren
2
6
5
6
Dienstag, 16.07.2019
17:00
USA
Denis Kudla
D. Kudla
2
6
7
USA
Bradley Klahn
B.Klahn
0
4
6
17:00
Australien
Matthew Ebden
M. Ebden
2
6
2
6
Kanada
Brayden Schnur
B. Schnur
1
1
6
3
17:00
Russland
Alexander Bublik
A. Bublik
2
6
2
7
Australien
Alex Bolt
A. Bolt
1
4
6
6
18:50
Indien
Ramkumar Ramanathan
R. Ramanathan
2
5
7
6
Ukraine
Sergiy Stakhovsky
S.Stakhovsky
1
7
6
2
19:00
Serbien
Viktor Troicki
V. Troicki
2
3
7
7
Chinesisch Taipeh
Jason Jung
J. Jung
1
6
5
5
21:20
USA
Christopher Eubanks
C. Eubanks
2
7
7
USA
Steve Johnson
S. Johnson
0
6
6
23:30
Deutschland
Mischa Zverev
M. Zverev
2
6
7
USA
Tim Smyczek
T. Smyczek
0
3
6
Achtelfinale
Mittwoch, 17.07.2019
17:00
Spanien
Marcel Granollers
M. Granollers
2
6
7
Australien
Jordan Thompson
J. Thompson
0
2
6
17:00
Australien
Matthew Ebden
M. Ebden
2
6
6
USA
Denis Kudla
D. Kudla
0
2
2
17:00
Russland
Alexander Bublik
A. Bublik
2
3
6
6
Serbien
Viktor Troicki
V. Troicki
1
6
3
3
18:15
Belarus
Ilya Ivashka
I. Ivashka
2
6
6
USA
Christopher Eubanks
C. Eubanks
0
4
3
19:10
USA
Tennys Sandgren
T. Sandgren
2
6
6
Frankreich
Adrian Mannarino
A. Mannarino
0
4
1
20:00
Argentinien
Guido Andreozzi
G. Andreozzi
0
4
4
Deutschland
Mischa Zverev
M. Zverev
2
6
6
20:40
USA
John Isner
J. Isner
2
6
6
6
Polen
Kamil Majchrzak
K. Majchrzak
1
4
7
3
23:00
Frankreich
Ugo Humbert
U. Humbert
2
7
6
Indien
Ramkumar Ramanathan
R. Ramanathan
0
6
0
Viertelfinale
Freitag, 19.07.2019
17:00
Deutschland
Mischa Zverev
M. Zverev
0
3
0
Spanien
Marcel Granollers
M. Granollers
2
6
6
18:00
Frankreich
Ugo Humbert
U. Humbert
2
7
3
6
Belarus
Ilya Ivashka
I. Ivashka
1
5
6
2
19:00
Russland
Alexander Bublik
A. Bublik
2
0
6
6
USA
Tennys Sandgren
T. Sandgren
1
6
3
0
20:35
USA
John Isner
J. Isner
2
4
6
6
Australien
Matthew Ebden
M. Ebden
1
6
3
4
Halbfinale
Samstag, 20.07.2019
19:00
Spanien
Marcel Granollers
M. Granollers
1
6
6
4
Russland
Alexander Bublik
A. Bublik
2
7
3
6
20:20
USA
John Isner
J. Isner
2
6
7
6
Frankreich
Ugo Humbert
U. Humbert
1
7
6
3
Finale
Sonntag, 21.07.2019
20:00
USA
John Isner
J. Isner
2
7
6
Russland
Alexander Bublik
A. Bublik
0
6
3